Komentáře k utkáním

Muži: Chanos Chanovice - Sokol Hradešice 0:3 (0:2)

Před začátkem utkání postihl domácí obrovský nedostatek hráčů, kteří nastupují v základní sestavě. K zraněnému Pepíkovi Polenovi a nemocnému Michalovi Polenovi postupně přibyli Libor Picka (čerstvý ženáč) a Robert Patsch. V desáté minutě utkání nedovolilo zranění z Měčína pokračovat Vojtovi Kláskovi a tak se na hříšti objevilo 6 hráčů dorosteneckého věku, z toho 5 hráčů bude hrát dorost ještě příští rok. Tedy více než 1/2 mužstva měla v nohách těžký sobotní zápas s Mochtínem za dorost. Největším zklamáním zápasu však nebyl výsledek utkání, ale chování některých domácích diváků, kteří rozhodně tento mladý chanovický tým nepovzbudili a to i přesto, že domácí hráči ze sebe vydali maximum a těžko se jim únavou odcházelo ze hřiště.

Domácí mužstvo nastoupilo proti kombinačně hrajícímu soupěři, který nás v první půli přehrával. Soupeř se navíc lépe přizpůsobil těžkým povětrnostním podmínkám a střílel z každé pozice. Domácí hráči se do hry dostávali postupně, předvedli několik rychlých kombinačních akcí, ale nedokázali tyto akce zúročit do výraznějšího ohrožení soupeřovy branky. Hosté byli v zakončení přesnější a zejména při křížné střele se vyznamenal brankář domácích Karel Soukup. Ve 29.minutě však udeřilo, 5 m před hranicí velkého vápna si zpracoval míč hostující Novák a nikým neatakovaný zamířil k tyči domácí branky. I nadále se hrál fotbal "nahoru dolu", v poli vyrovnaný zápas, ale hosté byli v zakončení nebezpečnější. Ani ani oni však nedokázali zamířit přesně mezi tyče.  V 43.minutě přišel kiks při rozehrání přímého kopu domácích, kdy rozehrání nakrátko zachytil hostující hráč a v přečíslení dokázaly Hradešice navýšit své vedení. Ve druhém poločase domácí velmi rychle inkasovali potřetí s schylovalo se k debaklu. V tu chvíli vytáhnul brankář domácích Karel Soukup neuvěřitelné zákroky a svůj tým podržel. Postupem času Hradešice přestávaly hrát a mohlo se jim to vymstít. Chanovice kontrovaly rychlými protiútoky a naši mladí hráči Mrázek a Šebek nedokázali tváří v tvář obrovitému brankáři Hradešic vstřelit góly a zdramatizovat tak utkání. Škoda, tento tým by si alespoň jeden gól za svoji bojovnost zasloužil.

Muži: Chanos Chanovice - FK Svéradice  0:2 (0:1)

Úzký kádr domácích se pro tento zápas zúžil o stopera Picku, který v posledních dvou zápasech hrál velmi dobře. Další ránu utrpělo domácí mužstvo v 36.minutě, kdy musel po nevybíravém zákroku odstoupit Michal Polena, v posledních několika zápasech klíčový hráč mužstva. Dalo by se říci, že bojovností domácí hráči převyšovali soupeře, chodili do rychlých protiútoků. Chybělo však kvalitní vyřešení finální fáze a tak brankář hostujícího mužstva nemusel vytáhnout žádný mimořádný zákrok. Hosté se ujali vedení již v 5.minutě po chybě domácí obrany, kdy byli v pokutovém území domácích důrazější a po několika odrazech dopravili míč do branky domácích. Mimo jiné, nedůraz domácích ve vlastním pokutovém území se projevil i u druhé branky, tedy obě branky byly velmi laciné a nevyplynuly z dobré hry soupeře, ale soupeři jsme je nabídli sami. Takovéto a podobně obdržené góly charakterizují domácí tým již celé jaro a stály naše mužstvo mnoho bodů. Nedá se však říci, že by obdržená branka dostala domácí na kolena, na bojovnosti neubrali a do doby, než se zranil Michal Polena jsem měli optickou převahu. Ani hosté nebyli nebezpeční a tak se hrál fotbal bez šancí, většinou se bojovalo uprostřed hřiště. Ve druhém poločase se domácí z počátku snažili vyvinout na hosty tlak. Ti však nepustili domácí do vyložených šancí, naopak ve druhém poločase zvýšili na 2:0 a poté dalekonosnou střelou nastřelili břevno domácí branky. V 65.minutě zústal nepovšimnutý judistický zákrok hostujícího stopera na domácího útočníka v pokutovém území hostujícího celku a poté se již ukřivdění domácí nedokázali psychicky zvednout. K výkonu rozhodčích ani k jeho známce od delegáta se vyjadřovat nebudu. Kdo na tomto zápase byl, udělal si obrázek sám. Moc často nedělám, abych vyzdvihoval jednotlivé hráče, ale zvláště ve druhém poločase podal velmi výrazný a kvalitní výkon Ondra Srb.

Muži: Spálené Poříčí - Chanos Chanovice 2:1 (1:0), branka Chanovice: Libor Picka

Zápas by se dal charakterizovat slovy trenéra Spáleného Poříčí: 

"V domácím utkání s třináctými Chanovicemi jsme si čistě teoretickou rétorikou měli připsat „povinné“ vítězství. Sport je ovšem nevyzpytatelný, fotbalový míč kulatý, a i proto taková střetnutí bývají pro favorita jedny z nejtěžších. Navíc Chanovice se představily jako běhavý velmi nepříjemný tým, jejich velmi kvalitní výkon nám působil nemalé potíže. Po závěrečném hvizdu hlavního arbitra z nás tak spadl ohromný balvan, cennou výhru jsme doslova „urvali“."

Ano, bylo to tak, Chanovice bojovaly a dřely, první mužstvo soutěže však vstřelilo o jeden gól více. Hrál se zcela jiný zápas, než se Smolivcem. Hráči Spáleného Poříčí jsou velmi silní na balónu, velmi dobře kombinují a využívají tak svého širokého hřiště. Chanovičtí hráči však dobře přistupovali k protivníkovi a snažili se znemožnit kombinace domácího týmu. První branka byla z lacinějších, domácí hráč se ve středu uvolnil a vyslal z 35 m plavající střelu, která k úžasu všech skončila v síti chanovického mužstva. Nutno říci, že toto své zaváhání brankář Chanovic Jarda Švarc odčinil několika výbornými zákroky ve druhém poločase, kdy mužstvo naopak podržel. Chanovice měly v prvním poločase více šancí ke skórování, ale při zakončení chyběla chladná hlava, mnohdy i štěstí  a tak se šlo do kabin za nepříznivého stavu 0:1 z pohledu Chanovic. Druhý poločas začal náporem domácích, kteří si vypracovali několik šancí ke skórování. Ujala se až nevinně vypadající akce, kdy se po několika osobních souobojích dostal míč za naši obranu a hráč domácích postupující sám na našeho gólmana nezaváhal, 2:0. Je nutno říci, že obdržený gól hostující mužstvo nezlomil, naopak od této byly Chanovice týmem s větší vůlí po úspěchu. V zakončení se však opět nedařilo. Až v 84.minutě se po rohovém kopu trefil hlavou Libor Picka a domácí se až do konce strachovali o vítězství. V závěru vypjatého utkání neudrželi nervy na uzdě domácí hráči, z nichž jeden musel předčasně do sprch. Poslední dvě minuty zahrával hostující tým dva přímé kopy, ze kterých se však nepodařilo trefit prostor mezi tyčemi. Zahráním druhého přímého kopu rozhodčí zápas ukončil. Chanovice si zaslouží za koncentrovaný výkon, bojovnost a nasazení velkou pochvalu, přestože odjely z tohoto hřiště bez bodu.

 

Muži: TJ Chanos Chanovice - Starý Smolivec  4:1 (2:0), branky Chanovice: Vojta Klásek 3, Pavel Srb

Kdo si myslel, že bude toto utkání hra kočky s myší, tedy výrazná převaha pátého celku tabulky Smolivce s trápícími se domácími, ten se hrubě mýlil. Domácí nastoupili k utkání odčinit předchozí slušně řečeno nevýrazné výkony a postili se do soupeře s velkou chutí. Navíc skórovali již ve druhé minutě. Na pravé straně se výborně uvolnil Michal Polena a předložil Vojtovi Kláskovi přízemní prudkou přihrávku na přední tyč, kterou Vojta z náběhu uklidil do sítě.  Chanovičtí hráli i nadále aktivně a jejich hra přinášela ovoce.  V 16. minutě se dostal do úniku po pravé straně Jirka Králík, odcentroval a Volta Klásek z náběhu trefil nechytatelně hlavou. Hosté hráli zcela zakřiknutě a vývojem utkání byli poznamenáni do konce prvního poločasu. Ve druhém poločase začali být hosté živější a nebezpečnější. Přeskupili řady a posílili své útočné snahy. Domácí hostům ponechávali více prostoru než bylo zdrávo, prohrávali osobní souboje nebo faulovali a hostující Nachtman snížil na 1:2. Nyní bylo na domácím mužstvu, jak se popere s tímto stavem, zda padne na mužstvo psychické deka, nebo se domácí otřepou a půjdou za prvním jarním vátěžstvím. A domácí okamžitě odpověděli tím nejlepším možným způsobem. Na střílený roh od Vojty Kláska si výborně naběhnul kapitán mužstva Pavel Srb a prudkou hlavou zavěsil. Poté rozhodčí neuznal hostům branku, kterou by se ještě mohli dostal do zápasu a to z důvodu faulu na brankáře Skuhravého, který musel následně vystřídat. Třetí branka domácích definitivně zlomila odpor hostů, hostující trenér se snažil ještě hnát své svěřence do útoku, ale naopak domácí byli Ti, kteří si vytvářeli šance a ještě jednou skórovali, kdy se Vojta Klásek po autovém vhazování uvolnil, obešel vše včetně brankáře a zvýšil na 4:1. Tím dovršil svůj hatrick a užíval si ovací domácího publika při odchodu ze hřiště při svém střídání. Domácí již nepřipustili žádné drama a pohlídali si výsledek až do konce. Všichni hráči, včetně střídajících si zaslouží svůj soustředěný a bojovný výkon ocenění.