Vrhaveč - Chanovice - muži

10.09.2012 12:57

Vrhaveč - Chanovice 2:2 (2:2) na penalty 6:5 Branky Chanovice: David Pavlovský, Ondra Skuhravý

Na začátek pouze povzdechnutí, nic nám není platné, že Vrhavečský funkcionář uznal kvality našeho týmu ve svém příspěvku na stránkách Šumavanetu, když si po dobrém výkonu odvážíme pouze bod.

S celým jeho příspěvkem však lze souhlasit. Chanovice neodehrály špatné utkání. V prvním poločase, kdy se hrálo vyrovnaně jsme měli vyloženější šanci ke skórování. Na druhou stranu pár minut před koncem zápasu nám bod zachránil bravurním zákrokem brankář Karel Soukup při dalekonosné a přesně umístěné střele. V prvním poločase jsme již v 8.minutě velmi lacino inkasovali, kdy vysoký míč propadnul přes obranu, po dopadu ho škrtnul hráč domácích a zase jsme prorávali. V tomto čase jsme se až příliž spoléhali na Michala Polenu, který byl vepředu až příliž osamocený, když ho nestíhala doplňovat záloha. Hra měla spád, útoky se přelévaly z jední strany na druhou. Za dvě minuty po inkasování branky jsme dokázali srovnat, kdy zahrál velmi dobře rohový kop David Pavlovský, zakroutil ho přímo do branky,kde ho snad ještě tečoval jeden z domácích. Domácí zlobili hlavně po lajnách rychlými kontry, naše obrana však fungovala velmi dobře. Ve chvíli kdy jsme měli více ze hry přišla rána z čistého nebe, kdy se uvolnil na hranici naší šestnáctky domácí Reitmajer a zamířil přesně k tyči. Od této chvíle jsme byli lepším mužstvem. Tlačili jsme se dopředu a byla jen otázka času, kdy skórujeme. Jednou obrovskou šancí jsme pohrdli, kdy se míč směřující do branky stočil mimo brankovou tyč. Až v 44.minutě zápasu zatáhli domácí za záchrannou brzdu, faulovali Pepíka Polenu a Ondra Skuhravý s přehledem pokutový kop proměnil. V poločase však musel Ondra vystřídat z důvodu žaludečních nevolností a ostrého zákroku na hlavu v konci první půle. Do druhého poločasu musel na pozici stopera nastoupit Pepík Polena, ač se i on potýkal s nakopnutým lýtkem. Druhý poločas jsme výrazně hru vylepšili. Dobře jsme kombinovali, chyběla nám však přesnost v zakončení a přetvoření optického tlaku v nějaké góly, resp. vytvoření si více vyložených brankových příležitostí. V 70.minutě musel jít střídat z důvodů křečí i Robert Patsch a na kraji zálohy odehrál výborný konec zápasu dorostenec Petr Soukup. V penaltách se proti nám obrátilo štěstí zády, když si náš brankář Karel Soukup při prvních pěti penaltách dvakrát sáhl na míč, který však skončil v síti. Rozhodlo se tedy až v šesté sérii, kdy domácí brankář penaltu chytil a Vrhavečský hráč sice se štěstím, ale proměnil.  I naše mužstvo musí vysoce ocenit vynikající přehled hlavního arbitra pana Jiřího Dolejše.