Přípravný zápas dorostu Chanovice - Merklín

06.08.2012 19:52

Chanovice - Merklín   2:2 (1:0) Branky domácích: Martin Mrázek, Patrik Lukeš

V neděli odehráli dorostenci přípravný zápas s čerstvým vítězem krajské soutěže Merklínem. Mužstvu Merklína odešlo 5 věkově starších hráčů a proto nepostupovalo do krajského přeboru. Naši se do soupeře pustili s vervou a v první dvacetiminutovce si vypracovali 5 vyložených šancí, z nihž jednu proměnili. Poté se však hra vyrovnala, Merklín ožil a do konce první půle se hrál neurovnaný fotbal zejména v prostředku pole. Hráči Chanovic přestali hrát kombinačně, nehráli jako tým a to se jim vymstilo hned na začátku druhého poločasu, když se velmi lehce dostal za obranu hráč Merklína a pohodlně skóroval. Poté předvedli Chanovičtí několik dobrých akcí, ale Merklín znovu záběhem za obranu zvýšil na 2:1. 15 minut před koncem zápasu zaběhnul za obranu Patrik Lukeš a po výborné přihrávce srovnal stav. Od této chvíle jsme byli lepším týmem, ale nedokázali jsme proměnit vyložené šance a tak výsledek zápasu skončil remízově. Pokud však budeme objektivní, můžeme říci: naše mužstvo si vytvořilo více šancí ke skórování, ale hostující rozhodčí prominul domácím nejméně jednu penaltu. Hráči Chanovic byli dost nedisciplinovaní, což by jim u krajských rozhodčích zcela jistě neprošlo. Podle vyjádření trenéra Merklína by mohlo naše mužstvo pomýšlet na horní příčky soutěže, ale pouze za předpokladu, že bude hrát týmově a hráči se nenechají rozptylovat vyjádřeními rozhodčích nebo pomezních.