Přípravné zápasy se Svéradicema a Juniorem Strakonice

31.07.2017 11:20

TJ Chanovice - FK Svéradice  3:2

Tento zápas byl součástí Memoriálu Františka Pavlovského a Josefa Smitky, který hostily Chanovice. Naše mužstvo na hřišti po dobu 25 minut dominovalo. Zasloženě se ujalo vedení o 2 góly. Hra se však postupně vyrovnávala a hosté dokázali snížit na 1:2. Ve druhém poločase se již hrálo vyrovnaněji, přesto si však domácí dokázali vytvořit více šancí ke skórování. Nakonec zápas skončil zaslouženou výhrou domácího mužstva a Pohár pro vítěze memoriálu se po letech stěhuje ze Svéradic do Chanovic.

TJ Chanovice - FK Junior Strakonice  4:2

Branky Chanovic: Václav Zoubek 2, Ondra Klásek 2

V dalším přípravném zápase jsme přivítali velmi silné a ambiciózní mužstvo Strakonického Junioru. Toto mužstvo s přehledem postoupilo z B třídy jihočeského kraje a nechce  se zastavit ani v této třídě. Zápas s Chanovicema však ukázal, že to bude mít velmi těžké. Obě mužstva postrádala větší množství hráčů. Chanovice založily svoji hru na důsledné obranné hře, zmenšování prostorů, dostupování na své polovině a rychlých protiútocích.  Překvapivě to Junioru dělalo problémy. Junior měl více ze hry, kombinoval však před  šestnátku Chanovic, kde přicházel  velmi levně o míč. A každý protiútok Chanovic byl smrtelně nebezpečný, na kraji se prosazoval velmi rychý Šlehy, vprostřed výborně fungovala spolupráce Jirky Petříka, Vaška Zoubka a Radima Šišky. Junior nedokázal zastavovat přímočaré útoky a tak se zrodila lehce překvapivá výhra domácího celku, která nakonec mohla být i vyšší. Nesmírnou zajímavostí je fakt, že dva góly Chanovic vstřelil Ondra Klásek, který již 11 roků nehrál žádné utkání. Dokázal však svoji rychlostí sekundovat našim hráčům a naběhnul vždy do pozice, odkud se prostě góly dávají. V zápase by bylo dobré vyzdvihnout stoperskou dvojici, Lukáš Rada a David Pavlovský a vlastně celý tým za nasazení a bojovnost.