13.09.2013 13:16

Vrhaveč - Chanovice 1:1 Branka Chanovic Michal Polena

Není dostupný komentář domácího celku. Proto nabízíme komentář ze Šumavanetu.

Jindřich Pacner

Do Vrhavče přijel do tohoto kola lídr OP celek Chanovic,který se doposud prezentoval jako velmi vyzrálý a kompaktní tým.Domácí zase chtěli odčinit nepovedené poslední dvě kola,které se jim po všech stránkách nepovedly.Od začátku začali soupeře napadat a nenechávali mu příliš prostoru k rozvíjení jejich kombinačních schopností.V prvních pěti minutách mohli jít domácí do dvoubrankového vedení,kdy měl obrovskou šanci již ve 2' A.Krýsl,ale jeho střelu hostující gólman zneškodnil.V 7' už ovšem udeřilo,kdy se pěknou individuální akcí předvedl K.Mundl ml.,když prošel přes dva bránící hráče a nakonec ho dokázala hostující obrana zastavit v pokutovém území jen za cenu faulu a rozhodčí nařídil pok.kop. Míč si postavil zkušený matador V.Mayer a s přehledem poslal domácí do vedení 1:0.V dalších minutách měli domácí další šance ke skórování,ale bohužel je nevyužili a nebo je vychytal výborný I.Hermanchak.I hosté předváděli velmi dobrý fotbal a několikrát svého soupeře vykombinovali do pok.území,ale také byli na štíru se zakončením.Ve 31' se hosté dočkali vyrovnání,kdy po zbytečné ztrátě domácích ve středu hřiště předvedli pěknou a rychlou kombinaci a zkušený M.Polena srovnal na 1:1.

Ve II.poločase se opět domácí předvedli v pozitivním světle,kdy pokračovali v napadání,kdy soupeři dělali velké problémy agilní A.Krýsl a také K.Mundl ml.,který dnes podal zatím svůj nejlepší výkon.Ke konci utkání měli domácí dvě 100% šance ke skórování,ale bohužel jak T.Jandečka tak i A.Krýsl své šance nevyužili.Hosté také ztroskotali na výborném O.Presslovi,který jim zneškodnil dvě tutovky.Na řadu tak přišly penalty a v nich se přiklonilo štěstí na stranu domácích,kdy rozhodující penaltu proměnil L.Lorenc a zajistil tak pro domácí bod navíc.Je nutno pochválit oba brankáře,kteří předváděli výborné zákroky jak v zápase,tak se vyznamenali i pok.kopech