Muži TJ Haas Chanovice - TJ Sušice

03.09.2012 10:18

TJ Haas Chanovice - TJ Sušice  2:2 (1:1) na PK: 4:2 Branky domácích ve hře: Michal Polena, Ondra Skuhravý (PK)

Jak je již pravidlem, naše mužstvo nezachytilo začátek zápasu a hosté byli lepší. Výborně kombinovali a snažli se dostat rychlými přihrávkami za domácí obranu. Obrana Chanovic si zvykala na nové rozestavení a trvalo jim 15 minut, než se sehrála. Domácí šance držel v tu chvíli brankář Hermaschak, který v malém vápně kraloval. V  12.minutě (pro Chanovice kritická minuta, kdy v posledních 3 zápasech v této minutě inkasovaly) se  uvolnil hostující Varga a tváří v tvář domácímu gólmanovi nezaváhal, 0:1. Chanovice však postupně svoji hru zlepšovaly. V 35.minutě se blýsknul vynikajícím pasem Ondra Skuhravý, kdy přesně našel Michala Polenu a ten levou nohou nedal brankáři hostí šanci. Chanovice koncem poločasu byly již lepší, hodně střílely, ale pokud se trefily mezi tyče, byl brankář hostí vždy na svém místě. Do druhého poločasu nastoupili domácí s chutí a pustili se do soupeře s velkou vervou. V 52. minutě se znovu uvolnil v pokutovém území Michal Polena a soupeři nezbývalo než ho faulovat. Penalta!! V tu chvíli nepochopitelně zareagoval domácí Vojta Klásek, strčil přímo před zraky rozhodčího do soupeře a trestuhodně oslabil domácí mužstvo. Z penalty se trefil Ondra Skuhravý a domácí vedli. Věděli však, že takto oslabeni zažijí velmi těžkých 40. minut. Mužstvo se však semklo a hráči bojovali na hranici svých fyzických i psychckých sil. Hráči Sušice však postupně přestávali kombinovat a čím více se blížil konec utkání, tím více přistupovali  k nakopávaní balónů do pokutového území domácích.  Obrana Chanovic však fungovala velmi dobře. Naopak, domácí přecházeli do rychlých protiútoků a za druhý poločas si vypracovali více vyložených šancí ke skórování. Za zmínku stojí zejména rychlý protiútok Michala Poleny a Vaška Zoubka, kdy posledně jmenovaný z plného běhu z cca 28 m vypustil vynikající a umístěný projektil pod břevno hostující branky. V tuto chvíli vytáhl hostující brankář neobvyklý zákrok a střelu vytáhnul nad břevno. 10 minut před koncem se zranil domácí brankář, který s výronem odkulhal na střídačku. Na jeho místo nastoupil dorostenec Karel Soukup, který sám předvedl ještě několik výborných zákroků. Konec zápasu již byl v režii hostujícího celku, který mačkal domácí na své polovině, ale ke gólovému efektu to nevedlo. Až v poslední (93.minutě) utkání zahrávali hosté přímý kop, míč se dostal do skumáže a z té se odrazil do branky domácích. V penaltovém rozstřelu byli úspěšní všichni naši střelci, Skuhravý, Pavlovský, Vivatěnko, Šebek, zatímco jednu penaltu brankář Soukup chytil a jednu střelu hostujícího hráče zastavilo břevno. Utkání se hrálo před vynikající a velmi bouřlivou  kulisou 70 diváků, kteří byly pro domácí jedenáctým hráčem na hřišti. Tým Chanovic všem za tuto podporu děkuje.