Muži: Sušice B - Chanovice

31.03.2014 11:37

Sušice B - Chanovice 3:3 (0:3) na penalty výhra Chanovice 5:3 Branky: Roman Kába, Ondra Srb, Michal Polena

Na začátku by měl být povzdech: ach jo!!! Ztracený jeden bod.

První poločas naše mužstvo na hřišti nebezpečné Sušice zcela jasně dominovalo. Hrálo velmi dobře kombinačně a bylo i produktivní, když tento poločas jednoznačně vyhrálo 3:0. O poločase se mezi diváky spíše řešilo to, jak velkým rozdílem tento zápas skončí. Druhý poločas pokračovali hosté ve výborném výkonu až do 74. minuty, kdy domácí vrátil do zápasu proměněný pokutový kop. Od této chvíle, vystřídání Vaška Zoubka, jakož i přeorganizování středu hřiště se hra Chanovic zcela změnila. Hráči Sušice dostávali více prostoru a začali si vytvářet přes přetíženou obranu hostů šance ke skórování. Hosté nedokázali udržet míč na svých kopačkách, odkopávali balóny, které se jim vracely jako bumetrang do pokutového území. Domácí svým střídáním zkvalitnili své mužstvo, na hřiště přišel Szedmák, stabilní hráč divizního týmu a tlak na hostující obranu vzrůstal. V 85.minutě zahrál tísněný hráč Sušice míč zpět na vápno kde sbíhal ze středu zcela osamocený hráč domácích a střelou k tyči snížil na rozdíl jediné branky. O chvíli později měl Mochal Polena po příkladném presingu spolu s Danem Beránkem, šanci jít sám na brankáře, tuto šanci však zmařila moc rychlá píšťala hlavního arbitra a zahrával se velmi sporně posouzený přímý kop, neboť nedovolený zákrok se však udál v pokutovém území. Tento přímý kop jsme nedokázali zužitkovat a hosté z protiútoku vstřelili vyrovnávací gól, kdy u levé tyče naší branky zakončoval nekrytý sušický hráč. V penaltovém rozstřelu se zaskvěl brankář Karel Soukup, který vytěsnil jednu střelu mimo brankové tyče, zatímco naši střelci se tentokráte nemýlili. Zápas přinesl několik kladných věcí: v utkání nastoupil a celé ho odehrál talentovaný Roman Kába ze Svéradic, ukázal se jako kvalitní posila a ihned se prezentoval gólem, první poločas ukázal, že mužstvo Chanovic je i přes zranění některých opor velmi silné a dokáže přehrát silného soupeře za předpokladu, že odvede sebevědomý a soustředěný výkon po celý zápas, že dokážeme vyhrát i v penaltovém  rostřelu a Karel Soukup začíná být penaltovým specialistou.

Negativum: mužstvo není psychicky odolné a hráči nezvládají vypjatější situace. Toto lze přičíst na vrub nezkušenosti našeho mladého týmu a zde by měli na mužstvo zapůsobit zkušenější hráči společně s trenérem a mužstvo uklidnit.