Muži: Malý Bor - Chanovice

12.05.2014 10:24

Malý Bor - Chanovice  0:5 (0:2) Branky Michal Polena 2, Honza Šebek, Pepík Polena, Jarda Prýmas

Hosté se do domácího mužstva zakousli a ihned v prvních minutách si vypracovali dvě gólové příležitosti, které však neproměnili. Domácí jednou zahrozili z rychlého brejku, ale centrovaný míč z pravé strany nedokázal domácí hráč usměrnit mezi tyče. V 13.minutě se krásně na šestnáctce uvolnil Vašek Zoubek, obešel 3 hráče a vyslal střelu na domácí svatyni. Brankář domácích stačil pouze vyrazit před dobíhajícího Michala Polena, který se nemýlil. Od této chvíle bylo na hřišti pouze jedno mužstvo a to mužstvo hostů. Domácí se ze hřiště zcela vytratili a usnadnili tak favoritovi cestu za snadným vítězstvím. Ve 30.minutě se znovu výborně hrající Zoubek uvolnil před šestnáctkou, vyslal pumelici do břevna a odražený míč uklidil do branky Honza Šebek. Do poločasu si hosté vytvořili ještě několik slibných šancí, ale výsledek se již nezměnil. Na začátku druhého poločasu všichni diváci předpokládali snahu domácího týmu o zdramatizování zápasu, ale toto se nekonalo. Naopak ve 49.minutě zahrával přímý volný kop Pepík Polena. Míč směřující přímo na branku přeplachtil domácího brankáře, který očekával centr na nabíhající hlavičkáře. Poté Chanovice začali hrát hru krátkých přihrávek a do zakončení se moc nehnali. Tato pasáž sice byla pro hosty účelná, ale pro diváka velmi nudná. Až posledních 15 minut začali hosté zase hrát, na levé straně se chytře uvolnil Milan Šlehubr a předložil pěkný balón Michalov Polenovi, který se v těchto momentech nemýlí. Minutu před konce zápasu zafungovala hlavičkářská spolupráce z bývalého dorostu Honza Šebek - Jarda Prýmas, kdy prvně jmenovaný vrátil hlavou centrovaný balón lépe postavenému Jardovi Prýmasovi, který hlavou stanovil konečný výsledek zápasu 0:5. Těsně před koncem zápasu si domácí vypracovali jednu gólovou situaci, kterou však vyřešil rychlým výběhem brankář Chanovic Karel Soukup. Chanovice zaslouží za svůj výkon velkou pochvalu. Z domácího celku se z celkové fotbalové šedi  vymykal pouze výborný výkon Lukáše Trubače a  Vaška Dvořáka, který však musel z důvodu zranění ve druhé půli odstoupit.