Muži HAAS Chanovice ztratili vyhraný zápas

13.08.2012 09:25

Luby B - Chanovice 4:3 (1:1), branky Chanovic: ZoubekVáclav, Polena Michal, Šebek Jan

K tomuto zápasu se velmi špatně píše komentář, neboť je psaný o tom, jak lehce se dá ztratit vyhraný zápas. K zápasu bohužel nemohl nastoupit Pepík Polena, který laboruje se zraněním nohy. Chanovice hrály s velkým nasazením, dobře kombinovaly a velmi často, ale nepřesně střílely. Útoky se střídaly na obou stranách, hosté nepřesně stříleli, domácí několikrát ztroskotali na velmi dobře chytajícím Soukupovi. Obě mužstva hrály zpočátku velmi nervózně, jak je to při prvních soutěžních zápasech obvyklé. První branku se podařilo vstřelit hostům, kdy jejich rychlý útočník zaběhl za naši obranu a sám proti brankáři se nemýlil. Našim hráčům se podařilo do poločasu vyrovnat, Vašek Zoubek překonal křížnou střelou brankáře domácích. Do druhé půle jsme nastoupili řádně nažhaveni a v 50 minutě jsme již vedli 3:1. Zvýšit se podařilo hlavou Michalovi Polenovi a Honzovi Šebkovi po individuelní akci Michala Poleny. Až do 70 minuty jsme kontrolovali hru a pustili domácí pouze do ojedinělých akcí. Vašek Zoubek v těchto chvílích nastřelil tyč, Michal Polena se zboku probil až před brankáře, který jej vychytal. V 55. minutě jsme museli vynuceně střídat Ondru Srba, ze zdravotních důvodů. V 70.minutě domácí značně přitvrdili a po brutálním zákroku loktem na hlavu v domácím pokutovém území musel jít střídat i Vašek Zoubek. Penalta se bohužel nekonala. Za několik minut muselo dojít i k ošetřování Ondry Skuhravého, po stejném zákroku. V tu chvíli domácí přeskupili své postavení a posílili útok na 3 hráče. Naši hráči na toto nedokázali reagovat a zejména naše levá strana byla hostujícími hráči přečíslována a dvakrát z této strany přišel přesný centr na góly soupeře. Další gól jsme inkasovali po nedůrazném odkopu našeho hráče, vrácení centrovaného míče do našeho pokutového území  a špatně zahraném ofsaid systému, kdy s jeden z našich zapomenul na malém vápně. Za dvanáct minut naše mužstvo inkasovalo 3 góly. Posledních pět minut jsme přitiskli domácí k jejich pokutovému území, přes obří šanci se nám již nepodařilo skórovat. Konec zápasu dohrávalo 5 hráčů ještě dorosteneckého věku, kteří získávají zkušenosti v mužském fotbale.