Muži: Důležitý vstup Chanovic do nové sezóny

12.08.2013 08:52

Luby - Chanovice  1:2 (1:1) Za Chanovice. Lukáš Černohorský 2

Naše mužstvo začalo novou sezónu již tradičně na půdě velmi silného celku Lub B. Zápas ukázal, že se bude na půde Lub B velmi těžko vyhrávat a to zejména tehdy, pokud se nebudou křížit zápasy A musžtva s mužstvem B. V prvním poločase se hrál fotbal s vysokým nasazením z obou stran. Hosté si však vypracovali více vyložených brankových příležitostí, které však zahazovali jako na běžícím pásu. Do výborných příležitostí se dostali Honza Šebek 2x, Jirka Šulc, Michal Polena, David Pavlovský i Ondra Srb. Většina z těchto příležitpstí byla uspěchaná, nebo střela letěla nad branku. Domácí postupem času znervózněli, neboť nečekali takový vývoj utkání a začali hrát velmi tvrdě, některé zákroky byly až brutální. V polovině první půle se dostal do brejku Pepík Polena, kdy se protáhnul mezi domácími stopery a pelášil sám na branku. Na hranici pokutového území ho však zezadu sejmul dobíhající stoper. K úžasu všech a myslím i domácích fandů byl za zmaření brankové příležitosti odměněný pouze žlutou kartou. Krátce po tomto faulu musel Pepík Polena pro bolest hlavy vystřídat.  K přímému kopu se postavil Lukáš Černohosrský, vymetl horní růžek domácí branky a hosté vedli 1:0. Hosté však dokázali v poslední minutě srovnat stav na 1:1, kdy se hostům nepovedl ofsajd systém. Ve druhém poločase se domácí začali poměrně důsledně starat o Lukáše Černohorského, který odehrál vynikající utkání a bylo vidět, jak si svůj příchod do Chanovic užívá. Psychicky už domácí neunesli množství prohraných soubojů s tímto hráčem a předháněli se v tom, kdo ho tvrději pošle k zemi. Ani další naši hráči neměli na růžích ustláno a po odehrání míče byl brutálním způsobem skluzem sejmutý Hoza Šebek. Naštěstí se to obešlo bez zranění, ale reakce rozhodčího a ocenění tohoto zákroku žlutou kartou bylo velmi ale velmi umírněné. Když se již zdálo, že se po ukončení zápasu budou kopat pokutové kopy za remízu, dostal se 20 m od branky k míči Lukáš Černohorský a odměnil sebe i mužstvo za dobrý výkon svoji druhou brankou. V tomto utkání velmi dobře zachytal brakář Chanovic Karel Soukup.