Muži brali první body

23.08.2012 15:00

Chanovice - Horažďovice  3:3 (1:2) na penalty 4:3 branky domácích: Jan Šebek, Michal Polena, David Pavlovský (P)

O víkendu jsme přivítali na domácí půdě rezervu z Horažďovic. .Věděli jsme, že soupeř z Horažďovic produkuje velmi pěkný fotbal a že mužstvo je složené jak ze zkušených tak mladých hráčů. První poločas nás Horažďovice v poli přehrávali, výborně za ně hrál Michal Šedivý, který skvěle organizoval celé mužstvo a Horažďovice si vytvořily opitcký tlak. Naopak domácí hráli zpočátku zakřiknutě a nemohli se dostat do tempa. Horažďovice se ujaly vedení již ve 12.minutě 1:0 po záběhu hráče za naši obranu. Domácí okamžitě kontrovali a za minutu srovnali Šebkem na 1:1. Ve 12.minutě hosté zvýšili na 2:1 Naušem, který svým pohybem dělal naší obraně velké problémy. Do poločasu již žádné z mužstev branku nevstřelilo, i když domácí měli několik vyložených šancí. Ke konci poločasu se zranil hostující Nauš a hosté konec prvního poločasu dohrávali v 10 hráčích. Do druhé půle nastoupili domácí s velkým úsilím zvrátit výsledek a opravdu po celý druhý poločas byli lepším mužstvem. Pomohlo i to, že se hostující Šedivý přesunul na pozici stopera a tím se zeslabil střed pole Horažďovic. Již v 53.minutě se trefil domácí Michal Polena a zdálo se, že domácí zvrátí stav utkání na svojí stranu. O 5.minut později Chanovice neuhlídali jednoho z nejlepších hráčů soupeře Koce, kterého fauloval náš stoper v pokutovém území a mladý Forman otočil stav ve prospěch hostů. Tato branka trochu zmrazila snahy domácích, kteří si přesto vypracovali více brankových příležitostí. Když se již zdálo, že se domácím nepodaří alespoň remizovat, hosté netaticky faulovali Michala Polenu v pokutovém území a David Pavlovský na druhý pokus proměnil. Utkání dospělo zaslouženě do remízového konce a obě mužstva se utkaly o druhý bod v penaltovém rozstřelu. Horažďovice již při první penaltě nastřelily tyč, zatímco postupně naši střelci: Michal Polena, Jura Vivatěnko, Ondra Skuhravý a Jan Šebek proměnili. Rozhodnout mohl nejzkušenější hráč Chanovic Jirka Harenčák, kterého však hostující brankář vychytal. Stejně tak se dařilo i Michalo Šeedivému, i jemu penaltu náš brankář Karel Soukup chytil a tak si domácí připsali první dva  mistrovské body.