Dorost: Stod - Chanovice

14.04.2014 10:27

Stod - Chanovice   4:1 (2:1( Za Chanovice Patrik Lukeš z penalty

Chanovičtí odjeli na horkou půdu do Stoda s vědomím, že mají domácím co oplácet z minulého ročníku, kdy zde pouze remizovali a na penalty prohráli. Sestava týmu byla dost zplátovaná, neboť ke zraněnému stoperovi Radovi přibyl nemocný Vašek Petřík a na zápas nejeli ani svéradičtí Červený a Jedlička. K začátku zápasu nastoupil s bolestmi Petr Soukup a v průběhu zápasu musel hřiště opustit. S bolestmi hrál i Patrik Lukeš, kterého trápí stehenní sval a po střetu s protihráčem nakopnutý Kuba Chalupný. Ani tento výčet však nedokáže omluvit výkon, který chanovičtí dorostenci ve Stodu předvedli. Takticky předvedli výkon na úrovni maximálně žákovské kategorie. Hráči Stodu byli neustále neobsazení, chanovičtí k nim dostupovali pozdě a nebylo vůbec vyjímkou, že jeden hráč Stoda přešel přes tři naše hráče,. Na rozdíl od jiných zápasů nepředvedli  naši hráči moc kombinačních akcí a soustředili se spíše na indivudelní akce, které však záhy skončily. Dvě brankové příležitosti, které jsme si vytvořili nedokázal proměnit Dan Beránek. Navíc si naši k zastavení rozjetých domácích pomáhali nevybíravými zákroky nebo rukou. Ke konci zápasu reagovali na okolní vlivy, rozladěně komunikovali s rozhodčím, protihráči i  diváky a fotbal zcela vypustili.  A tak se dá říci, že jsme si zápas ve Stodu všichni protrpěli a dá se říci, že jsme si z tohoto zápasu neodnesli nic pozitivního.  Na závěr si svou chybu vybral i hlavní arbitr utkání, který celý zápas řídil docela dobře, když vyloučil Martina Klase po údajné druhé žluté kartě. První žlutou kartu však nikdo nezaznamenal.

Věřím tomu, že zde zafunguje: "Vše špatné je pro něco dobré" , že si z tohoto zápasu odnesou chanovičtí velké poučení a že k dalších zápasům přistoupí jinak.