Dorost: Luby - Chanovice

08.04.2013 14:57

Luby - Chanovice   1:4 (0:4) branky Chanovic: Zoubek Václav, Beránek Dan, Jedlička Marek, vlastní

První mistrovský zápas dorostu nevyšel. Takže jednoduše shrnuto, dobré jsou 3 body, ale na jiné soupeře tento výkon stačit nebude. Po shlédnutí tohoto zápasu je možné konstatovat, že hráči Chanovic po fotbalové stránce patří do krajského přeboru, po stránce psychické nejvýše tak do okresu. Ač rozhodčí nepatřil vůbec k průměru, právě naopak, zápas řídil velmi dobře, hráči se rozptylovali diskutováním o faulech, vhazování nebo ofsajdech. Každý z hráčů by si měl uvědomit, že oni sami udělají na hřišti nespočet chyb a že od rozhodčího, který je také člověk a ne robot, nemohou očekávat zcela bezchybný výkon. A tak někteří naši hráči po neodpískání faulu zůstávali stát, rozčilovali se a protiútok ponechali na svých spoluhráčích. Někteří naši hráči až moc podrobně sledují hru svých spoluhráčů a dokážou je pěkně zkritizovat, aniž by sami podávali výkon na hranici svých možností. Dalším nešvarem je moc dlouhé držení míče a hraní na sebe. A to i přesto, že 50% hraní na tréninku je na 2 doteky. Poslední kritiku bych zamířil na tréninkovou morálku mužstva, která není taková, jaká byla před podzimní sezónou. Na tréninku se objevují pravidelně pouze jedni a ti samí hráči. Zde však musím přiznat, že zaúřadovaly nemoci, špatné počasí, nemožnost se dopravit na tréninky, zatížení ve škole u maturujících ročníků, atd. A tak musíme doufat, že se toto postupně zlepší. Musím říci, že hráči, kteří nastoupí za mužstvo mužů zde podávají kolektivnější výkon, než v mužstvu dorostu. Věřím tomu, že dorost nebude tento příspěvek brát jako další demotivující faktor, ale že si hráči vzpomenou na to, jakou hrou dokázali zdolat na podzim své silné soupeře. Důležité je však vzpomenout si i na to, jak lehce lze ztratit zápas i se soupeřem ze spodní části tabulky, viz. nervózní zápas se Stodem. 

Zápas v Lubech se od začátku odvíjel dobře, první poločas měli naši dorostenci více ze hry a vyjádřili toto i gólově. Druhý poločas se hra vyrovnala a domácí čas od času zahrozili. Jednu ze šancí dokázali proměnit v gól, kdy obtížnou střelu dokázal zastavit brankář Karel Soukup, ale následnou dorážku již nikoliv. Hostům se i přes několik vyložených šancí nepodařilo ve druhém poločase překonat výborného brankáře domácích.