Dorost: Chanovice - Nepomuk

19.08.2013 08:54

Chanovice - Nepomuk 3:1 (1:1) góly Chanovic: Vojta Melka, Jakub Chalupný, Petr Soukup

Domácí hráči si v generálce na soutěže připsali další skalp mužstva z krajského přeboru. Po Sušici dokázali porazit i mužstvo FK Nepomuk. Velmi těší fakt, že Nepomuk přijel do Chanovic zcela kompletní v té nejsilnější sestavě. Úvod zápasu začali lépe domácí. Několikrát zahrozili z rychlých útoků. Hosté se však začali osmělovat a byli to oni, kdo se ujal vedení. Domácí neuhlídali Pavla Kalabzu, nechali mu prostor si míč připravit k utěšené střele, kterou Karel Přibyl dokázal vyrazit  a dobíhající hostující hráč dorazil do branky. Poté se hrál zcela vyrovnaný zápas, domácí jako by obdržený gól zmrazil. Ve 30.minutě však výtečně našel Jakub Chalupný rozběhnutého Vojtu Melku, který svoji akci dotáhnul až do vyrovnávací branky. Ve druhém poločase se ukázala fyzická připravenost domácích. Na domácích hráčích byla znát tvrdá letní příprava, naopak Nepomuk fyzicky uvadal. A tak Chanovice převzaly iniciativu v zápase a začaly se rodit i šance ke skórování. Po rohovém kopu, který výborně ahrál Martin Polena se prosadil důrazný Jakub Chalupný. Poté skvěle zahrál přímý volný kop Patrik Lukeš a jeho sřela z 25 m skončila na břevně hostujícího celku, přičemž dorážka se domácím nevyvedla. V 78.minutě domácí předvedli učebnicovou akci. Předstoper Petr Soukup vybojoval míč na své polovině, nabral rychlost a namířil si to na polovinu hostí. Zde si vyměnil míč s Danem Beránkem, který výborně posunul do volného prostoru, Petr proběhl mezi obránci a řítil se osamocený na brankáře Nepomuka. Zde nezaváhal a umístil míč mezi nohy bezmocného gólmana. Stínem zápasu je zranění Vaška Petříka, který se velmi svědomitě připravoval na podzimní sezónu. Vyšetření naštěstí neukázalo na zlomeninu a tak doufáme, že se Vašek brzy zapojí do tréninků a zápasů.