Dorost: Chanovice - Nepomuk

13.03.2013 19:02

Chanovice - Nepomuk 2:3 (0:1) branky: Matěj Klásek, Dan Beránek

Dorostenci přivítali na svém hřišti soupeře z Nepomuka. A musíme říci, že si znovu vybrali svojí slabší chvilku. Soupeř byl velmi běhavý, rychle přistupoval k našim hráčům a ukázal, jak tvrdě se bojuje v krajském přeboru. Mnozí naši hráči cítí šrámy z tohoto utkání ještě dnes. Nedá se však říci, že by se hrálo záludně. Nepomuk se ujal vedení po dobře zahraném rohovém kopu, kdy naši hráči nepokryli vynikajícího hlavičkáře Voráčka. Další šance na zvýšení skóre odmítal brankář Karel Soukup, na kterého hráči Nepomuka běželi několikrát sami. Chanovicím nefungovala týmová spolupráce a předvedli pouze málo pohledných akcí. Musíme však uznat, že hráli proti dobře organizované obraně, kde 2 hráči mají zkušenosti z 1.A třídy mužů. Po poločase zvýšili chanovičtí své úsilí a podařilo se jim otočit stav na 2:1. Krásně se trefil hlavou z rohu Matěj Klásek a Dan Beránek prudkou střelou k tyči. Netrvalo však dlouho, kdy soupeř srovnal po závaru, domácím nepovedeném odkopu a znovu z rohu. V poslední minutě doplatili domácí na nekoncentrovanost. Hráč soupeře tvrdě atakoval Dana Beránka a přestože nebyl odpískaný faul, hráči dorostu přestali na chvíli hrát. Hráči Nepomuka posunuli míč na rozběhnutého krajního beka Vaška Janocha, který si poradil i s našim stoperem a tváří v tvář brankáři Chanovic se nemýlil. Podobné situace se mohou vyskytnout i v mistrovských utkáních a je třeba si na ně dát pozor. Ocenit zaslouží Martin Mrázek, který dohrával druhý poločas s nakopnutou achilovkou, ale vydržel až do konce a tím tak domácí tým neposlal do oslabení.