Dorost: Chanovice - Mochtín

03.09.2013 10:47

Chanovice - Mochtín  1:3 (0:1) Branky: Jakub Chalupný -

Mochtín přijel do Chanovic zcela v kompletní sestavě, včetně stabilního hráče 1.A třídy mužů Zbyňka Smolíka, v minulém roce hostujícícho ve Viktorii Plzeň. Na levé záloze operoval další  talentů okresu janovický Roland Diviš. Troufnu si říci, že v takovéto sestavě nemá Mochtín v krajské souteži konkurenci. I v Chanovicích byl tento soupeř lepší, i když domácí bojovali naplno a nic hostům nedarovali. Domácím se nedařila kombinace, neboť Mochtín velmi dobře přistupoval k našim hráčům a nedával jim čas ani prostor. První gól vstřelil Smolík po střele z 30 m, když tuto střelu škrtal jeden z našich hráčů a tato zapadla pod víko naší branky. Smolík střílel ze všech pozic a některé jeho střely měly velmi nebezpečné parametry. Branku však hosté již do poločasu nepřidali. Ani domácí se v prvním poločase nenechali zahambit a měli několik střel, z nichž většina skončila nad soupeřovou brankou. Na počátku druhého poločasu vstřelili hosté další gól, když se na pravé straně objevil zcela nepokrytý Diviš a křížnou střelou navýšil náskok na 2:0. Domácí stačili snížit jakubem Chalupným na 1:2, ale hosté převzali iniciativu a předváděli individuelní akce, kterým domácí nedokázali zabránit. Jednu utnul před pokutovým územín v hodině dvanácté Petr Soukup a Smolík zkušeně zvýšil na 3:1 pro hosty. Hosté již své vítězství nepustili. Velkým stínem utkání (a pro mě osobně velkým zklamáním) je chování některých z našich fanoušků či rodičů, kteří místo aby podpořili naše hráče, když se jim nedařilo, pokřikovali na ně nechutná hesla. Toto si naši dorostenci, kteří se poctivě připravovali na tuto sezónu již do poloviny července nezaslouží. Zcela na místě je uznání síly soupeře, před kterým jsme se ale nesklonili. Za hráče musím konstatovat, že ač se jim nedařilo, nechali na trávníku vše. A za to jim je třeba poděkovat.